Varsity Boys
Payton Smith, Carrington, 16:49.09
Tim Dunham, Grand Forks Red River, 16:57.92
Cole Stenseth, Grand Forks Red River, 17:13.46
Leo Smith, West Fargo Sheyenne, 17:18.93
Dalton Byrne, Grand Forks Red River, 17:27.74
Ryan Meyer, GFC Knights, 17:32.51
Zach Simon, Grand Forks Red River, 17:37.60
Jacob Hendrickson , HNT, 17:38.25
Braxton Bauer, West Fargo High School, 17:44.89
Pierce Cooper, HNT, 17:48.90
Final Team Results
Red River - 29
West Fargo Sheyenne - 83
GFC - 96
HNT - 114
West Fargo High School - 153
PCN - 176
Carrington - 179
Langdon - 229
Grafton - 233
Lisbon - 254
Devils Lake - 275
FWM - 323
GCC - 363
MPCG - 393
HWC - 394
Larimore - 410
NRS - 412
Northern Cass - 420
Varsity Girls
Alexis Roehl, GFC Knights, 18:48.39
Rachel Torrey, GFC Knights, 19:00.18
Elise Ramberg, Langdon Area-Edmore-Munich, 19:29.72
Mikayla Weiss, GFC Knights, 19:47.14
Caleigh Anderson, West Fargo Sheyenne, 20:00.39
Amanda Jarrett, Carrington, 20:13.31
Lauren Harrison, GFC Knights, 20:17.04
Clare Boldingh, West Fargo High School, 20:45.74
Jessica Mertens, Devils Lake, 20:48.53
Abby Smith, West Fargo High School, 20:50.31
Final Team Results
GFC- 25
West Fargo High School - 72
West Fargo Sheyenne - 85
Devils Lake - 175
Red River - 177
Grafton - 186
NRS - 207
HNT - 234
Langdon - 241
Carrington - 251
MPCG - 256
Lisbon - 264
Northern Cass - 270
Larimore - 277
HCV - 280
HWC - 281
PCN - 307
























JV Boys
Michael Bartholomew
Grand Forks Red River
15:13.79
Gavin Dorsey
Grand Forks Red River
15:16.62
Broden Diederich
Grand Forks Red River
15:28.15
Jeff Corcoran
Grand Forks Red River
15:36.22
Shawn Klabo
MPCG
15:45.03
Sam Betz
Grand Forks Red River
15:51.19
Connor Praska
HNT
16:15.48
Matthel Hanel
Grand Forks Red River
16:26.48
Erik Ault
West Fargo Sheyenne
16:28.08
Scott Gapp
Langdon Area-Edmore-Munich
16:31.89
JV Boys Team Results
Team
Points
Red River
16
Langdon
58
West Fargo Sheyenne
76
HNT
98
GFC
126
Devils Lake
138
GCC
186
MPCG
200
FWM
228
PCN
240
Northern Cass
279
Lisbon
285
Larimore
289
Carrington
295

JV Girls Results
Katrina Dietz
West Fargo Sheyenne
18:15.84
Onnica Stansbury
West Fargo Sheyenne
18:21.83
Chloe Heydt
Grand Forks Red River
18:37.06
Maria Kroeber
GFC Knights
18:50.80
Nora Berry
GFC Knights
19:06.54
Isabell Parker
MPCG
19:12.25
Keirstyn Grzadielewski
GFC Knights
19:13.09
Mackenzie Severson
Grand Forks Red River
19:23.38
Alea Manley
PCN
19:36.68
Jenna Soine
HNT
19:51.14

JV Girls Team Results
Team
Points
GFC
45
West Fargo Sheyenne
65
Red River
110
PCN
113
Northern Cass
137
Langdon
147
HNT
152
MPCG
160
GCC
169
Devils Lake
181

Varsity Boys
Payton Smith, Carrington, 16:49.09
Tim Dunham, Grand Forks Red River, 16:57.92
Cole Stenseth, Grand Forks Red River, 17:13.46
Leo Smith, West Fargo Sheyenne, 17:18.93
Dalton Byrne, Grand Forks Red River, 17:27.74
Ryan Meyer, GFC Knights, 17:32.51
Zach Simon, Grand Forks Red River, 17:37.60
Jacob Hendrickson , HNT, 17:38.25
Braxton Bauer, West Fargo High School, 17:44.89
Pierce Cooper, HNT, 17:48.90
Final Team Results
Red River - 29
West Fargo Sheyenne - 83
GFC - 96
HNT - 114
West Fargo High School - 153
PCN - 176
Carrington - 179
Langdon - 229
Grafton - 233
Lisbon - 254
Devils Lake - 275
FWM - 323
GCC - 363
MPCG - 393
HWC - 394
Larimore - 410
NRS - 412
Northern Cass  - 420
Varsity Girls
Alexis Roehl, GFC Knights, 18:48.39
Rachel Torrey, GFC Knights, 19:00.18
Elise Ramberg, Langdon Area-Edmore-Munich, 19:29.72
Mikayla Weiss, GFC Knights, 19:47.14
Caleigh Anderson, West Fargo Sheyenne, 20:00.39
Amanda Jarrett, Carrington, 20:13.31
Lauren Harrison, GFC Knights, 20:17.04
Clare Boldingh, West Fargo High School, 20:45.74
Jessica Mertens, Devils Lake, 20:48.53
Abby Smith, West Fargo High School, 20:50.31
Final Team Results
GFC- 25
West Fargo High School - 72
West Fargo Sheyenne - 85
Devils Lake - 175
Red River - 177
Grafton - 186
NRS - 207
HNT - 234
Langdon - 241
Carrington - 251
MPCG - 256
Lisbon - 264
Northern Cass - 270
Larimore - 277
HCV - 280
HWC - 281
PCN - 307

JV Boys
Michael Bartholomew
Grand Forks Red River
15:13.79
Gavin Dorsey
Grand Forks Red River
15:16.62
Broden Diederich
Grand Forks Red River
15:28.15
Jeff Corcoran
Grand Forks Red River
15:36.22
Shawn Klabo
MPCG
15:45.03
Sam Betz
Grand Forks Red River
15:51.19
Connor Praska
HNT
16:15.48
Matthel Hanel
Grand Forks Red River
16:26.48
Erik Ault
West Fargo Sheyenne
16:28.08
Scott Gapp
Langdon Area-Edmore-Munich
16:31.89
JV Boys Team Results
Red River 16
Langdon 58
West Fargo Sheyenne 76
HNT 98
GFC 126
Devils Lake 138
GCC 186
MPCG 200
FWM 228
PCN 240
Northern Cass 279
Lisbon 285
Larimore 289
Carrington 295

JV Girls Results
Katrina Dietz
West Fargo Sheyenne
18:15.84
Onnica Stansbury
West Fargo Sheyenne
18:21.83
Chloe Heydt
Grand Forks Red River
18:37.06
Maria Kroeber
GFC Knights
18:50.80
Nora Berry
GFC Knights
19:06.54
Isabell Parker
MPCG
19:12.25
Keirstyn Grzadielewski
GFC Knights
19:13.09
Mackenzie Severson
Grand Forks Red River
19:23.38
Alea Manley
PCN
19:36.68
Jenna Soine
HNT
19:51.14

JV Girls Team Results
GFC 45
West Fargo Sheyenne 65
Red River 110
PCN 113
Northern Cass 137
Langdon 147
HNT 152
MPCG 160
GCC 169
Devils Lake 181